ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІЦЕЙНУ ФОРМУ
ТЕХНІЧНОГО ЛІЦЕЮ
ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА

Про необхідність введення єдиної ліцейної форми свідчить наступне:

• Указ Президента України «Про шкільну форму» від 12.06.1996 р. № 417/96;
  • Діловий стиль одягу створює в ліцеї робочу атмосферу, необхідну для занять;
  • Форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність;
  • Форма свідчить про приналежність до колективу ліцею – навчального закладу столиці в умовах інтеграції освіти України до європейського простору.

Мета даного рішення:

• Створення ділового стилю одягу учнів ліцею і робочої атмосфери під час навчального процесу;
  • Виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;
  • Формування відчуття поваги до традицій ліцею.
  1. Вимоги до ліцейної форми

Для юнаків: класичний діловий костюм чорного, темно-синього, коричневого, сірого кольорів, біла сорочка або гольф (на свята), сорочка або гольф однотонні (повсякденні), краватка (до сорочки). Взимку дозволяється жилет або светр під піджак. Темні туфлі.
Для дівчат: класичний діловий костюм чорного, темно-синього, коричневого, сірого кольорів, жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету, спідниця середньої довжини без воланів і оборок тощо (5 см вище або нижче колін )або брюки класичного стилю. Біла класична блузка (на свята),однотонна класична блуза або гольф (повсякденні). Темні туфлі або босоніжки з закритим носком. Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання кольору і ділового стилю одягу.

1. У ліцеї забороняється носити:
  • Джинсовий одяг;
  • Декольтовані, надто яскраві, картаті, вкорочені блузки (топи, футболки тощо), надто яскраві сорочки;
  • Дуже короткі та дуже довгі спідниці;
  • Вкорочені, стягуючі брюки, бриджі тощо;
  • Спортивний одяг та взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань);
  • Одяг для літнього відпочинку;
  • Неформальну символіку і атрибутику.
  1. Вимоги до зовнішнього вигляду
  • Одяг і взуття мають бути чистими і охайними;
  • Ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору;
  • Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 9-11 класів;
  • Згідно правил ділового етикету, в якості доповнення до форми дівчатам дозволяється тільки один вид прикрас (наприклад, тільки сережки).

Носіння предметів пірсінгу, татуаж у ліцеї забороняється.