Погоджено:                                         Погоджено:                                   Погоджено:

Президент ліцейного                          Голова батьківського                    Директор

самоврядування                                 комітету                                       Технічного ліцею

ПОРЯДОК КОРИСТУВАННЯМ МОБІЛЬНИМ ЗВЯЗКОМ

Знання і виконання Правил мобільного етикету – це ознака вихованості та високої культури спілкування. Адміністрація Технічного ліцею, учнівське самоврядування та батьківський комітет радить усім абонентам мобільного зв’язку дотримуватися мобільного етикету, який допоможе гармонійно поєднувати особисту свободу абонента та повагу до інтересу оточуючих:

• Ми вимикаємо мобільний телефон або переводимо його у режим «Без звуку» під час занять, тому що ми виховані, поважаємо себе, друзів та вчителів. Використання послуг «Голосова пошта» або «Хто дзвонив» не дозволить пропустити жодного дзвінка від друзів та батьків.
  • Ми знаємо, що під час проведення уроків суворо забороняється використання мобільних телефонів.
  • Ми знаємо, якщо ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам учня.
  • Ми знаємо, якщо нам необхідно зв’язатися із кимсь по телефону, то ми можемо зробити це на перерві.
  • Знаходячись в ліцеї, не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте кабінет, в якому займаєтесь.
  • Ми знаємо, що у випадку крадіжок телефонів, це не компетенція директора ліцею чи вчителів, і відповідальність за збереження наших мобільних телефонів вони не несуть.
  • Ми знаємо, якщо учні і користуються телефоном, то виключно як засобом зв’язку, а для цього достатньо телефонів найпростіших моделей.
  • Ми знаємо, що в ліцеї суворо забороняється фотографувати або знімати на відео, бо наявність камери є певним стимулом до створення штучних сцен образ і приниження в учнівському середовищі, що негативно впливає на навчальний процес.
  • Ми запитуємо дозволу, перш ніж когось фотографувати або зняти відео на свій мобільний телефон, тому що поважаємо приватне життя інших людей.
  • Ми поважаємо право людини на особисте життя – не читаємо текстові повідомлення й не переглядаємо список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.
  • Ми вимикаємо мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон», наприклад, у літаках чи у медичних закладах.
  • Ми не користуємось мобільним телефоном у тих лікарнях, де є апарат життєзабезпечення, адже йдеться про життя людей. Радіохвилі, які випромінює мобільний телефон, можуть завадити роботі такої медичної апаратури.
  • Ми пам’ятаємо, що треба перевести свій мобільний телефон у режим «Без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Наш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рінгтоном) і ми зможемо спокійно насолоджуватись враженнями.
  • Ми обираємо такі рінгтони, які будуть приємні нам і в той же час не турбуватимуть оточуючих.
  • Ми установлюємо мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли відпочиваємо разом з іншими людьми.
  • Ми переводимо мобільний телефон у режим «Без звуку», перебуваючи в бібліотеці, а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляємо не голосно і лише по суті справи.
  • Якщо під час вистави або в бібліотеці нам терміново необхідно написати текстове повідомлення, ми вимикаємо сигнал клавіатури.
  • У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагаємося розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
  • Ми уникаємо встановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази, неприємні звуки).
  • Ми знаємо, що некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
  • Ми здійснюємо тестування власного мобільного телефону на рівень гучності рінгтонів вдома, а не в громадських місцях.
  • Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номери, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик – наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.
  • Не бажано дзвонити людині з робочих питань на мобільний телефон у ії вільний час, а саме до початку й після завершення офіційного робочого дня, а також на вихідні і свята. На особисті дзвінки також існують обмеження – до 9 ранку та після 22 вечора телефонувати некоректно. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами , розмовляти недовго й по суті.
  • Ми розповідаємо про правила мобільного етикету своїм друзям.